Květen 2007

Gothic obrázky č.3

12. května 2007 v 13:06 | B.Angel |  Obrázky

Diplom pro Ambrušku

11. května 2007 v 21:45 | B.Angel |  Bleskovky!

Bleskovka č.3!

11. května 2007 v 21:32 | B.Angel |  Bleskovky!
Taaaakže...otázky zní....

1.Líbí se vám Gothic?
2.Co je dneska za den?
3.Co chceš na diplomu?
4.Líbí se ti tenhle blog? (jen tak pro zajímavost:-D )


PRVNÍ VYHRÁVÁ A ZANECHTE NA SEBE VZKAZ. PA

Colorfull 4

11. května 2007 v 21:13 | B.Angel |  Colorfull
Diplom pro Ivču :-)

11. května 2007 v 19:16 | B.Angel |  Bleskovky!

Bleskovka č.2!

11. května 2007 v 19:04 | B.Angel |  Bleskovky!
Taaaaaakže je tu Bleskovka č.2...Jdem na to

1. Líbí se ti EMO?
2.Kolíkátého je dneska?
3. Co chcete na diplom


TAKŽE ZASE PRVNÍ ČLOVÍČEK VYHRÁVÁ A NEZAPOMEŇTE NA KONTAKT NA VÁS! PA


Diplom pro x-niki-x :-))

11. května 2007 v 18:04 | B.Angel |  Bleskovky!
Taaak tady to máš,gratuluju :-)

Bleskovka č.1!!

11. května 2007 v 17:51 | B.Angel |  Bleskovky!
1.Kdo je na obrázku?
2.V jaké skupině zpívá?
3.Jaký obrázek by si chtěl/a na diplom
1 VYHRÁVÁ,ALE MUSÍ TO BÝ SPRÁVNĚ TAK GOOD LUCK :-)))

Trička

11. května 2007 v 17:41 | B.Angel |  Oblečení
Podkolenky+boty

11. května 2007 v 17:38 | B.Angel |  Oblečení
Mimochodem nádherný věci :-)))
Mno tak tyhle boty mám akorát ne stěma kostičkama ve vnitř :-)Gothic make-up

11. května 2007 v 17:30 | Barča |  Co je to?
:: Skoro každý gothic miluje černou, proto se v gothic líčení kombinuje bílá a černá. Bílý je obličej a černě, nebo tmavé jsou oči, nehty a ústa. Není to však podmínkou, nezapomínejte, že gothic je hlavně ve způsobu života a myšlení, ale když chcete být temní i vizuálně ...
::Základem pro make-up je opravdu ten nejsvětlejší odstín, sice se špatně shání, ale trpělivost růže přináší. Dbejte na důkladné rozetření a zamaskování zarudlých míst a kruhů pod očima. Použijte pudr, pokud možno bílý, seženete ho na některém z internetových obchodů, ale není to zrovna levná záležitost. Platí, co bělejší make-up, tím lepší.
:: Oči se orámují černou tužkou, jak, to je jen na vás, ale pozor, abyste spíš lidi nepoděsili, i když společnost většinou akceptuje různé skupinky lidí, tak věřte, že by zírali. Naneste černý, nebo tmavě šedý oční stín a černou řasenku. Stíny mohou být i červené, nebo fialové, to je na vás. Černou rtěnku na den nedoporučuji, stačí temnější odstín červené, nebo do fialova. Odvážnější líčení si nechte na Gothic srazy, nebo na noc. Součástí goth líčení je samozřejmě i černý lak na nehty.

Historie Gothic

11. května 2007 v 17:28 | B.Angel |  Co je to?
Gothic. Slovo, které vyvolává různé, někdy až vášnivé reakce mnoha lidí - ať už těch, kteří jsou součástí této komunity, nebo těch, kteří se na ni dívají zvenku. Co přesně "gothic" znamená? Kdo jsou goths, a v co věří? Jak dlouho už jsou kolem nás, a jaká je jejich budoucnost?
Slovo "gotický" bylo nejprve používáno k identifikaci skupiny starověkých evropských kmenů. Gótové mají podle četných domněnek svůj původ na ostrově "Gottland" u Dánského pobřeží. Postupem času se kmeny početně rozrostly a zesílily natolik, že roku 410 vydrancovaly slavnou Římskou říši, a vládly Evropě po dalších 250 let, dokud se pomalu nevytratily z historie.

Co je to Gothic?

11. května 2007 v 17:27 | B.Angel |  Co je to?
Zde zveřejňuji pouze můj názor na to, co je gothic, pokud se s ním zcela neztotožníte, je to zas váš názor a berete gothiku jinak než já, každý ji bere trošku jinak, co gothik, to jiné zájmy a názory, ale to jádro, to co máte v sobě je stejné.
Inu gothic,
to je způsob života, způsob myšlení, cítění, hudby, umění, oblékání, líčení... Gothic lidi spojuje záliba v temnu i když ona to záliba není tak docela, je to naše součást, je to druh depresivní, temné poezie, je to temné umění s nádechem smrti, je to styl hudby. Jsou to pocity, myšlenky, názory. Zkrátka a dobře, je to temnota, která je všude kolem a gothik dokáže z této temnoty udělat něco naprosto fascinujícího a krásného. Slovo Gothic pochází z anglického ghost=duch, bude to pravděpodobně od našeho vzhledu a zálibě v hřbitovech :). Také sloužil jako pojmenování středověkého výtvarného slohu (12.-15. století), později jako pojmenování hororové atmosféry v knižní podobě (Edgar Allan Poe, Charles Baudelaire, Stoker), oboje spojovalo umění z kterého sálá něco děsivého a temného. Nejdříve ovšem tento termín vznik z jména Germánského kmene Vizigótů, odtud vzniklo v renesanci označení gothic=barbarský.
Většinou ale lidé náš pohled na svět nechápou, zdáme se jim být šílení. také o nés kolují různé pověry, které nejsou pravdivé. Snad nejaký pomatený psychopat kdysi neco udělal a řekl, že to on může, protože je gothik...Také se říká, že gothici jsou satanisté, jistě, když někdo nezasvěcený vidí člověka v černé barvě, automaticky to musí být satanista...nedávno mě rozesmál jeden člověk podobného typu v parku, co mi na tohle řekl, že tady v ČR je ještě těžká doba trilobitů a lidé na tohle nejsou zvyklí. měl naprostou pravdu, vždyť gothické hnutí vzniklo ve Velké Británii a tam je taky Gothiků nejvíc v ČR se odhaduje těch pravých goths pouze 300, nepočítám pozéry, jen to malé jádro, které v tom opravdu žije. Najde se spíš větší množství křesťanů gothiků, než satanistů. Ale nejvetší počet Gothiků nemá žádnou víru.
Gothika je tedy způsob jak být sám sebou, jak se cítit dobře v tom, co nás baví bez omezování. Je to způsob nalezení krásy v tom, co ostatní považují za strašné a smutné. A nepotlačování temnoty v sobě, kterou máme vrozenou. Neexistuje žádná definice goths, liší se každý i když máme většinu vlastností společných. Nikdo se nestává gothikem, každý pravý gothik se jím už rodí.
Gothici mají také jednu ůžasnou schopnost a to je brát lidi takové, jací jsou, nemusíte si před námi na nic hrát a bát se, že nás vyděsíte, my vás stejně prokouknem a když se nám už ukážete v pravém světle, budeme na vás mít stejný názor. Jediné, co nesnášíme jsou pomluvy, přetvářku a povýšenost, zradu.
Gothici se často zajímají o magii a nadpřirozeno a vůbec o věci, které jsou v této době tabu a skryté. Součástí gothic subkultury je také hudba, vždy´t gothic z hudby vzešel, ale nesouhlasím stím, že by gothic byl hlavně o hudbě, podle mě je to spíš způsob života a myšlení. Poslouchá se gothic, rock, metal, vážná hudba, industrial... Poslouchá se tzv. old school gothic, jsou to kapely z 80.let.
Také bych chtěla vyvrátit fámy o tom, že gothici jsou jen blázniví puberťáci. Podle lidí jsme blázni, trpíme depresemi, máme zálibu v černé barvě, v depresivních obrázcích a poezii, podivne temné hudbě. V noci se vydáváme ven, chodíme na hřbitov a fascinuje nás nadpřirozeno a smrt...V podstatě to je pravda, ale nám se nezdá, že děláme něco jinak, něco šíleného. My prostě takto žijeme a vyhovuje nám to. Většina goths pubertu jako takovou neprožila, dospěli dřív a chápou věci, které jsou jejich vrtevníkům utajené. Gothici nejsou jen puberťáci, gothici jsou i dospělí lidé, důchodci, jen to u nich už moc nepoznáte. Ostatně gothic není o oblečení a vzhledu, můžete vypadat jako většina lidí na ulici a v nitru být gothik, aby jste se tak oblékali vás nikdo nenutí.
Gothici mají deprese a jsou posedlí smrtí...Tohle si také lidé myslí, stačilo, když jsem řekla otci, že jsem Goth a on se mě ptal, co to je a než jsem mu to stihla vysvětlit, přišla matka a řekla: ' To neznáš? Gothická mládež, to jsou ti, jak chodí po tmě na hřbitovy a to její černý oblečení...' Nu dobrá, měla částečně pravdu, ale jen na ten nepatrný okraj životů Goths. Ale řekněte, jestli si tohle o nás lidé myslí, tak se jim ani nedivím, že si myslí, že jsme šílenci. Ale vraťme se k názoru, že máme deprese a jsme posedlí smrtí a dokonce krví.. Převážná většina Goths má deprese, nejčastěji endogenní, na stránkách o nich bude řeč. Tyto deprese nás provázejí a pravděpodobně se jich nezbavíme, ale pomáhají nám tvořit naše temné, depresivní umění. A co se týká smrti, opravdu nás fascinuje, my se jí ale nebojíme, bereme ji jako součást života a žijeme s ní. Deprese ale nejsou podmínkou, v žádném případě nejsou gothici pořád na dně, jsme taky štastní, smějeme se a rádi se bavíme, třeba na gothic srazech :)
Takže k závěru bych chtěla napsat, že ten, kdo není Gothik tento článek nepochopí úplně, jen ten, co v tom žije. Věřte tomu, musíte si něčím vždy projít, aby jste to poznali do celé hloubky, když ne, pak nesu´dte.
Vaše Judyth
*
http://judytha.blog.cz © 2006-Judytha

Mikey Way

11. května 2007 v 17:24 | B.Angel |  My Chemical Romance
Mikey Way se narodil 10. září 1980 v New Jersey v Newarku a začal se učit hrát na baskytaru, aby se mohl stát členem nové skupiny svého bráchy, Gerarda - My Chemical Romance. Také vymyslel jméno kapely podle románu Irvina Welshe: Ecstasy - Three Tales of Chemical Romance. Mikey je krátkozraký, má astma a kouří. Jeho oblíbenou kapelou je Anthrax, má rád hororové filmy od Schlocka a sushi - říká, že by ho mohl sníst tolik, kolik váží on sám.

http://img.osobnosti.cz/foto_original/12/02/38/120238-ea5d1.jpg

Frank Iero

11. května 2007 v 17:23 | B.Angel |  My Chemical Romance
Frank Iero je kytarista (Epiphone Les Paul Elite Series a obyčejnou z roku 1981 Zakk Wylde "Grail" Gibson Les Paul) Předtím, než se připojil k My Chemical Romance, hrál na kytaru ve skupině Pencey Prep, která náležela vydavatelství Eyeball Records.

Frank Anthony Iero se narodil 31. října 1981 (je tedy štír) v Belleville v New Jersey (tomuto městu dává přednost před většími jako jsou New York nebo Los Angeles). Mnoho lidí neví, jak správně vyslovovat jeho příjmení - je to tedy: "Eye-Year-Oh". Frank je vysoký 5,4 stopy, jeho oči mají barvu lískových ořechů a přírodní barvu vlasů má tmavě hnědou (nyní je obarvený na černo).

Rodina a dětství
Vyrůstal jen s mámou Lindou, které se s otcem Franka rozvedla (ten měl na něj ale v průběhu let veliký vliv). Stejně jako Gerard Way začínal ve skupinách již od svých 11 let. Frank chodil do katolické školy, během let se dokonce naučil vázat kravatu. Byl donucený jít na střední školu, jen se musel do pořádku, aby zde, na Rutgers University, vydržel celé čtyři roky.

My chemical romance
V současné době je kytaristou My Chemical Romance a je nejnovější (a zároveň nejmladší) člen skupiny. Hraje na Epiphone Les Paul Elite Series a z toho používá typ Marshall JCM900 a Sun Cabinet Amps. Do skupiny přišel, když se My Chemical Romance rozhodli, že potřebují dalšího kytaristu (kromě Raye Tora), aby rozšířil zvuk. Odešel z vysoké školy (a jiné skupiny, Pencey Prep), aby se mohl věnovat naplno My Chemical Romance. Kromě Pencey Prep hrál taky v Hybrid, Sector 12 a krátce s I Am A Graveyard.

Tetování a piercingy
Frank má mnoho tetování a piercingů, včetně vytetovaných písmen "N" a "J" na vnitřní straně spodního rtu (znamenají zkratku pro New Jersey, kde vyrůstal), dýňovou lucernu, kterou si nechal vytetovat ke svým 18. narozeninám (31.10 - Halloween) a slovo "Halloween" vytetované na prstě...a ještě další :-)

Oblíbené skupiny a záliby
Některé z jeho oblíbených skupin jsou Black Flag, American Nightmare, The Bouncing Souls a The Beastie Boys. Miluje čtení knih, nejradši má sérii Harryho Pottera. Bohužel měl zánět průdušek s zánět ucha, stejně tak měl i dva zlomené prsty na noze, čtyři odštípnuté zuby, odřené ruce, kolena a hlavu. Početné pohmožděniny a modřiny. Bohužel, stále kouří. Frank obdivuje Billie Joe Armstronga (frontman skupiny Green Day), skvěle se naučil hrát na kytaru tím, že ho napodoboval. Hraje na kytaru, která je podobná právě kytaře Billieho.
Frank Iero

Gerard Way

11. května 2007 v 17:21 | B.Angel |  My Chemical Romance
Gerard Way se narodil 9.dubna 1977 v Newarku v New Jersey, později se přestěhoval do Belleville. Je napůl Ital a napůl Skot. Jeho babička Elena ho naučila kreslit, zpívat a vystupovat. Již od 11 let začínal hrát ve skupinách. Je frontmanem kapely My Chemical Romance, kde hraje i jeho bratr Mikey na basovou kytaru.

V roce 2002 vydali album "I brought you my bullets, you brought me your love" a v červnu 2004 "Three cheers for sweet revenge". Popularitu si získali hitem I´m not OK(I Promise) a později s Helenou(song byl napsán k uctění Gerardovi a Mikeyho babičky), oba songy pochází z alba Three cheers for sweet revenge. Nejpozději v roce 2006 se chystají pracovat na novém albu. Gerard se nedávno zbavil závislosti na drogách a alkoholu, ale stále kouří cigarety. Nemá žádné tetování ani piercing, protože se bojí jehel. Jeho oblíbená kapela je Iron Maiden a je fanoušken Davida Bowieho.

http://img.osobnosti.cz/foto_original/13/13/10/131310-ee002.jpg

O skupině...

11. května 2007 v 17:19 | B.Angel |  My Chemical Romance
Gerard Way, kterého babička učila kreslit, zpívat a vystupovat a který hraje v kapelách od 11 let, začal psát texty a na pomoc si pozval svého kamaráda Matta Pelissiera, kterého později vystřídal Bob Bryar.

Ray Toro v té době prakticky doopravdy nehrál na kytaru zhruba tři roky. Šel na zkoušku do jejich podkroví a skončilo to tak, že byl naprosto unešený Gerardovým stylem hudby a psaním. Jeho hudba byla vážně temná, ostrá a přitom v sobě měla neurčité prvky popu. Mikey, Gerardův bratr začal hrát na baskytaru a brzy se k nim připojil Frank, aby zaujal místo druhého kytaristy.

Tak vznikla kapela My Chemical romance. V roce 2002 vydali první album s názvem "I Brought You My Bullets, You Brought Me Your Love", které obsahovalo 13 písní. Album "Three cheers for sweet revenge" vydali v roce 2004 a obsahuje hity I´m not Ok nebo Helena. Nejpozději v roce 2006 chtějí začít pracovat na novém, v pořadí už třetím albu. Dnes jsou MCR jednou z nejžádanějších kapel na důležitých turných v Americe a jsou na dobré cestě stát se nejlepší rockovou kapelou desetiletí.

My Chemical Romance - I Dont Love You

11. května 2007 v 17:17 | B.Angel |  Texty
When you go
Don't ever think I'll make you try to stay
and maybe when you get back
I'll be off to find another way
and after all this time that you still owe
You're still the good-for-nothing I don't know
So take your gloves and get out
Better get out
While you can
When you go
Would you even turn to say
I don't love you
Like I did
Yesterday
Sometimes I cry so hard from pleading
So sick and tired of all the needless beating
But baby when tey knock you
Down and out
It's where you oughta stay
And after all the blood that you still owe
Another dollar's just another blow
so fix your eyes and get up
Better get up
While you can
When you go
Would you even turn to say
I don't love you
like I did
Yesterday
Well come on, come on!
(Instrumental)
When you go
Would you have the guts to say
I don't love you
Liked I loved you
Yesterday
I don't love you
Liked I loved you
Yesterday
I don't love you
Liked I loved you
Yesterday

My Chemical Romance - Welcome To The Black Parade

11. května 2007 v 17:16 | B.Angel |  Texty
When I was,
A young boy,
My Father,
Took me into the city,
To see a marching band.

He said,
"Son when,
You grow up,
Would you be,
The savior of the broken, the beaten, and the damned?"

He said,
"Will you,
Defeat them,
The demons, and all the non-believers,
The plans that they have made?

Because one day,
I'll leave you,
A phantom,
To lead you in the summer,
To join The Black Parade."

Sometimes I get the feeling,
She's watching over me,
And other times I feel like I should go.
And through it all,
The rise and fall,
The bodies in the streets.
And when you're gone,
We want you all to know,

Chorus:
We'll carry on,
We'll carry on,
And though you dead and gone, believe me,
Your memory will,
Carry on,
Will carry on,
And in my heart,
I can't contain it,
The anthem won't explain it.

And will we send you reeling,
From decimated dreams,
Your misery and hate will kill us all.
So paint it black and take it back,
Let's shout it loud and clear,
Keep fighting 'til the end,
We hear the call.

Chorus:
To carry on,
We'll carry on,
And though you're dead and gone, believe me,
Your memory will,
Carry on,
Will carry on,
And though you're broken and defeated,
Your weary widow marches on.

On and one, we carry through the fears.
(Oh-hoh-hoh...)
The dissapointed faces of your peers.
(Oh-hoh-hoh...)
Take a look at me, 'cause I could not care at all, and, oh,

Bridge:
Do or die
You'll never make me,
'Cause the world
Will never take my heart,
You can try,
You'll never break me,
Want it all,
I'm gonna play this part,
I won't explain,
Or say I'm sorry,
I'm not ashamed,
I'm gonna show my scar,
You're the chair,

For all the broken,
Listen here,
Because it's only,
I'm just a man,
I'm not a hero,
I'm just a boy,
Who meant to sing this song,
I'm just a man,
I'm not a hero,
And I, don't, care.

Chorus:

We'll carry on,
We'll carry on,
And though you're dead and gone, believe me,
Your memory will,
Carry on,
Will carry on,
And though you're broken and defeated,
Your weary widow marches on.

We'll carry on.

We'll carry on...