Duben 2007

Johny Deep

1. dubna 2007 v 15:37 | Elain
Celé jméno: John Christopher Depp

Místo narození: Owensboro, Kentucky

Datum narození: 9. června 1963

Sourozenci: Danny(Bratr), Christy & Debbie(Sestry)

Děti:Lily-Rose Melody, Jack

Fóbie: klauni
Oblíbená barva: černá
Zlozvyky: cigarety, rebelství
Má dva sourozence sestru Christie Dembrowski, která pracuje jako osobní manažerka a bratra Dannyho Deppa, který se živí psaním scénářů. Jeho máma Betty Sue pracovala jako číšnice a otec John. Ten musel jako inženýr cestovat za prací, takže rodina opustila Johnnyho rodné Kentucky a vydala se na cesty. Stěhovali se tak často, že si ani nevybavuje, kde všude bydlel. Rodiče měli navíc výbušný vztah. Před tím vším se snažil utéct, takže propadl drogám. Ve dvanácti dostal Johnny kytaru, aby svůj volný čas věnoval něčemu lepšímu, než byli drogy. Když mu bylo patnáct, rodiče se rozvedli.

Se školou skoncoval v 16 letech, a rozhodl věnovat hudební kariéře. Založil kapelu The Kids a vydal se s ní do Los Angeles. Jenže nakonec bylo všechno jinak: potkal svoji ženu Lori Allisonovou s níž se ve svých dvaceti letech oženil. Manželství sice vydrželo s bídou dva roky (rozvedli se v roce 1985), ale Lori, filmová maskérka, seznámila svého muže s Nicolasem Cagem. Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec. Johnnyho první film byla "Noční můra v Elm Street/A Nightmare on Elm Street". Roli dostal díky náhodě - režisér filmu se zeptal své dcery, koho by do oné role obsadila a ta si vybrala Johnnyho.


Další role, kterou nejprve nechtěl byla role Toma Hansona v seriálu "21 Jump Street". Z Johnnyho se díky postavě detektiva Hansona okamžitě stala hvězda. Další role následovaly velmi rychle. Filmy Střihoruký Edward, Co žere Gillberta Grapea, Ed Wood či Donnie Brasco jen potvrdily jeho talent a za tři z nich získal nominace na Zlatý Glóbus ("Střihoruký Edward/Edward Scissorhands", "Benny and Joon", "Ed Wood").

Během natáčení Střihorukého Edwarda poznal i svou lásku herečku Winonu Ryderovou Zamiloval se tak, že si nechal na ruku vytetovat "Winona forever" (Winona navždy). Po třech letech, ale přišel rozchod, a tak i změna "Wino forever". Johny chodil i s Kate Moss i když spíš střídavě.

Měl problémy s drogami, ale všechno vyvrcholilo tím, když se herec River Phoenix v roce 1994 předávkoval heroinem přímo před Jonnyho klubem Viper´s Room v Los Angeles. To ho naprosto odradilo a rozhodl se přestat.

V roce 1996 měl svůj režijní debut ("The Brave") a v roce 1999 se stal spoluvlastníkem francouzské restaurace "Man Ray".

Ve současné době se Johnny již poměrně uklidnil. Dne 24. 5. 1999 se mu kolem půl deváté v nemocnici nedaleko Paříže narodila jeho a Vanessina dcera Lily-Rose Melody Depp. Jeho přítelkyně je francouzská herečka a zpěvačka Vanessu Paradisová. S níž se rozhodl žít ve Francii, ale své herecké kariéry se nevzdává a pokračuje. Poslední jeho snímky jsou Z pekla v němž si rád zahrál policejního komisaře Freda Abberlina, odhalujícího podivné souvislosti v příběhu Jacka rozparovače a film. Piráti z Karibiku - Prokletí Černé Perly.
Filmografie
2006 The Diving Bell and the Butterfly - Jean-Dominique Bauby
2005 Pirates of the Caribbean 2 - kapitán Jack Sparrow
2004 The Rum Diary - Paul Kemp
2005 Charlie and the Chocolate Factory - Willy Wonka
2004 The Libertine Rochester
2004 Ils se mari?rent et eurent beaucoup d'enfants
2004 J.M. Barrie's Neverland - J.M. Barrie
2004 Tajemné okno /Secret Window/ - Mort Rainey
2003 Nailed Right In
Neverland - James Barrie Piráti z Karibiku - Prokletí Černé Perly /The Pirates of the Caribbean/
- kapitán Jack Sparrow
Kdysi dávno v Mexiku /Once Upon a Time in Mexico/ - agent CIA Sands
2002 Lost In La Mancha - sám sebe
2001 Z pekla /From Hell/ - Fred Abberline
Kokain /Blow/ - George Jung
2000 In Bad Taste - sám sebe
Sleepy Hollow: Behind the Legend (video) - sám sebe/strážník Ichabod
Cabe
Čokoláda /Chocolat/ - Roux
Než se setmí /Before Night Falls/ - Bon Bon/poručík Victor Muž, který plakal /The Man Who Cried/ - Cesar
The Fast Show (TV show) - sám sebe v epizodě:"The Last Ever Fast Show
(Christmas Special)"
1999 The Vicar of Dibley (TV seriál) - sama sebe v epizodě:"Red Nose Day
Special"
Ospalá díra /Sleepy Hollow/ - strážník Ichabod Crane
Astronautova žena /The Astronaut's Wife/ - velitel Spencer Armacost
Devátá brána /The Ninth Gate/ - Dean Corso
1998 L.A. Without a Map - sám sebe
Where It's At: The Rolling Stone State of the Union (TV) - sám sebe
Strach a hnus v Las Vegas /Fear and Loathing in Las Vegas/ - Raoul Duke
1997 Town Meeting with Diane Sawyer: Celebrities vs. the Press (TV) - sám sebe
The Brave (režisér, scénář) - Raphael
Krycí jméno Donnie Brasco /Donnie Brasco/ - Joseph D. Pistone/Donnie
Brasco
1996 Cannes Man - sám sebe
1995 United States of Poetry
V poslední chvíli /Nick of Time/ - Gene Watson
Mrtvý Muž /Dead Man/ - William 'Bill' Blake
Don Juan DeMarco - Don Juan
1994 Ed Wood /Ed Wood/ - Edward D. Wood, Jr.
1993 What's Eating Gilbert Grape - Gilbert Grape
Benny & Joon - Sam
Arizona Dream /Arizona Dream/ - Axel Blackmar
1991 Idols (TV) - sám sebe
Freddyho smrt: Poslední noční můra /Freddy's Dead: The Final Nightmare/
- mladík v televizi
1990 Střihoruký Edward /Edward Scissorhands/ - Edward Scissorhands
Cry-Baby - Wade 'Cry-Baby' Walker
1987-1990 21 Jump Street (TV seriál) - důstojník Tom Hanson
Hotel (TV seriál) - Rob Cameron v epizodě:"Unfinished Business"
1986 Slow Burn (TV) - Donnie Fleischer
Četa /Platoon/ - Lerner
1985 Private Resort - Jack
Lady Blue (TV seriál) - Lionel Viland v epizodě:"BeastsPrey"
1984 Noční můra v Elm Street 1 /A Nightmare On Elm Street/ - Glen Lantz

Will Smith

1. dubna 2007 v 15:24 | Elain
Celé jméno jméno: Willard Christopher Smith Jr.
Místo narození: Philadelphia, Pennsylvania, USA
Datum narození 25. září 1968
Znamení: Váhy
Vlastním jménem Willard Christopher Smith Jr. se narodil jako druhé dítě ze čtyř matce Caroline a otci Willardovi. Vyrůstal ve středostavovské rodině a už v dětství dostal díky svému šarmu přezdívku "Princ". Když mu bylo dvanáct, začal rapovat na ulici v partách. V šestnácti se setkal Smith s o čtyři roky starším muzikantem Jeffem Townesem a společně začali účinkovat v různých klubech jako duo DJ. Jazzy Jeff and the Fresh Prince. Jejich nahrávky měly obrovský úspěch, korunovaný v roce 1988 vítězstvím v Grammy za nejlepší rapové vystoupení, vůbec první cenou udělenou v téhle kategorii. Následovala dvě platinová CD a další vítězství v Grammy.Po albu Code Red (1993) se však jeho tolik úspěšná spolupráce s Townesem rozpadla.

Smithovi bylo dvacet, když procestoval půl světa a vydělal víc než milión. Utrácel bezhlavě za šperky, hotely a šest luxusních automobilů. I když jeho kariéra muzikanta slibovala slušné vyhlídky, chtěl zkusit i něco jiného. Na konci roku 1989 Will Smith potkal Bennyho Medinu, který tehdy pracoval u Warner Music a později se stal Smithovým managerem. Medina se narodil v malém městečku a jako teenager se ocitnul v bohaté rodině v Beverly Hills. Svůj životní příběh chtěl zobrazit v televizním seriálu a podařilo se mu přesvědčit šéfy NBC, že populární hudebník Will Smith bude ideálním představitelem jejich titulního hrdiny. Tak se zrodil seriál "Fresh Prince"(1990), který měl od samého začátku po celých šest sezón obrovský úspěch a stvořil televizní hvězdu - Willa Smithe.

A"velké plátno" na sebe nenechalo dlouho čekat. První nepřehlédnutelný Smithův filmový úspěch je spojen s kriminální komedií Mizerové "Bad Boys"(1995), která nečekaně vydělala 140 miliónů dolarů a stala se hitem roku 1995. Po dalších hitech jako Den nezávislosti "Independence Day"(1996) nebo Muži v černém "Men in Black"(2000) byl herec nabídkami scénářů doslova zavalen.

Po řadě komických rolí přesídlil i do hájemství jiných žánrů - viděli jsme ho v technothrilleru Nepřítel státu "Enemy of the State"(1998) v dobové romanci Legenda o slavném návratu "The Legend of Bagger Vance"(2000), také exceloval v titulní roli životopisného snímku "Ali"(2001) o pohnutých osudech slavného boxera Muhammada Aliho (Cassius Clay), za niž byl nominován na Oscara. Nyní se na plátna našich kin znovu vrací jako agent J ze sci-fi komedie Muži v černém 2 "Men in Black II". Zatímco za první Muže v černém dostal herec honorář 5 miliónů dolarů, za jeho pokračování to bylo čtyřikrát víc.


" Miluju legraci. Rád dělám vtipy a bavím lidi a myslím, že diváci to z mých filmů poznají," říká Will Smith a dodává . "Nemám rád stres. Lidé mají v životě tolik stresu, že strávit pak hodinu a půl v kině by pro ně mělo být jako závan čerstvého vzduchu." Pokud jde o soukromí, je Smith podruhé ženatý. Jeho první ženou byla módní návrhářka Sheree Elizabeth Zampino Smith (1992-1995), s níž má syna devítiletého syna Willarda. Podruhé se herec oženil v roce 1997 s herečkou Jadou Pinkett, kterou známe především jako hlavní představitelku z komedie Zamilovaný profesor. Mají spolu dvě děti - čtyřletého syna Jadena Christophera a dcerku Willou, které budou v říjnu dva roky. Will Smith se plynule pohybuje mezi různými uměleckými obory a jak tvrdí, nemá žádná omezení: " Chci dělat všechno možné. Chtěl bych být prvním černým prezidentem Spojených států. Dejte mi tak deset let a půjdu do voleb," žertoval krátce po uvedení prvního filmu Muži v černém. Roky ubíhají, tak uvidíme.
Filmografie:
ářčáář2004 Sharkslayer (hlas) - Oscar
2003 Mizerové 2/Bad Boys 2/ - Mike Lowrey
White Boy Shuffle (producent)
2002 2002 MTV Movie Awards (TV) - sám sebe
E! Rank: 25 Toughest Stars (TV)
Straight Clownin' (video) - sám sebe
Showtime /Showtime/ (hlavní producent)
Roots: Celebrating 25 Years (TV) - sám sebe
Muži v černém 2/Men in Black II/ - Agent J
The 74th Annual Academy Awards (TV) - konferenciér (nejlepší filmový střih)
The Nick Cannon Show (TV show) - sám sebe v epizodě: "Nick Takes Over
Hollywood"
8th Annual Screen Actors Guild Awards (TV) - konferenciér
Inside TV Land: African Americans in Television (TV) - sám sebe
2001 National Lottery Christmas Cracker (TV) - sám sebe
Ali - Cassius Clay/Cassius X/Muhammad Ali
America: A Tribute to Heroes (TV) - sám sebe
MTV Video Music Awards 2001 (TV) - konferenciér
2000 Legenda o slavném návratu/The Legend of Bagger Vance/ - Bagger Vance
Metamorphosis of Men in Black (video) - MIB Agent J (Jay)
Muži v černém/Men in Black Alien Attack/ - Agent J
1999 Wild Wild West /Wild Wild West/ - kapitán James 'Jim' West
Des O'Connor Tonight (TV show) - sám sebe
1998 Clive Anderson All Talk (TV show) - sám sebe
MTV Video Music Awards 1998 (TV) - sám sebe
Smash Hits Poll Winners Party 1998 (TV) - sám sebe
Welcome to Hollywood - sám sebe
Nepřítel státu/Enemy of the State/ - Robert Clayton Dean 1997 Muži v černém /Men in Black/ - James Edwards/Agent J
1996 Den nezávislosti /Independence Day/ - Captain Steven 'Eagle' Hiller
1995Happily Ever After: Fairy Tales for Every Child (TV seriál - hlas) - Pinocchio
Mizerové /Bad Boys/ - Mike Lowrey
1994 1994 MTV Movie Awards (TV) - host
1993 Six Degrees of Separation - Paul
Made in America /Made in America/ - Tea Cake Walters
1992 Where the Day Takes You - Manny
1991 Idols (TV) - sám sebe
Blossom (TV seriál) - Fresh Prince v epizodě: "I'm with the Band"
1990 The Perfect Date (TV)
The Fresh Prince of Bel-Ai (TV seriál, hlavní producent 1994-1996) - Will
Smith
1989 House of Style (TV seriál) - sám sebe
1988 Yo! MTV Raps (TV) - sám sebe